• Фінанси у підприємництві

           Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
           Базові знання з загальної соціальної та економічної історії України, прикладної математики.
           Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги)
           Навчальна дисципліна «Фінанси у підприємництві» буде корисна майбутнім інженерам, діяльність яких може бути пов’язана з технічним обслуговуванням функціонування фінансових установ, які діють на різних ринках фінансових послуг, а також тим, хто збирається займатися підприємництвом та мати власний бізнес.
           Докорінна зміна економічних відносин в Україні зробила необхідним формування нових механізмів перерозподілу фінансових ресурсів в державі. Фінансовий ринок, який є особливою сферою економічних відносин, де відбувається мобілізація тимчасово вільних коштів і трансформація їх у позичковий та інвестиційний капітал, зазнає найбільших змін. У зв’язку з цим підвищуються вимоги до майбутніх фахівців щодо знань основ функціонування фінансового ринку та навичок приймати правильні управлінські рішення щодо доцільності інвестування чи залучення коштів, використання фінансових послуг різних фінансових установ.
           Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
    • орієнтуватися на фінансовому ринку, свідомо обираючи напрями та способи залучення чи інвестування коштів;
    • розумітися на видах та типах  фінансових установ, що діють на фінансовому ринку, і обирати найбільш придатні для конкретних цілей фінансові послуги;
    • аналізувати переваги та недоліки різних видів фінансових інструментів та використовувати їх у практичній діяльності.
           Мета та основні задачі дисципліни
           Метою вивчення дисципліни «Фінанси у підприємництві» є послідовне формування компетентностей у сфері функціонування та розвитку ринку фінансових послуг як підсистеми підприємницьких відносин.
           У процесі вивчення цієї дисципліни перед студентами ставляться такі завдання:
    • вивчення сутності та значення фінансового ринку у сфері економічних відносин;
    • ознайомлення із функціонуванням фінансових інструментів, суттю фінансового посередництва, особливостями обігу різних видів фінансових інструментів та функціонування фінансових установ;
    • вивчення видів, форм і методів регулювання ринків фінансових послуг.
           Компетентністьщо забезпечує
           Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатності визначати доцільність використання різних фінансових інструментів, фінансових послуг, обирати надійних фінансових посередників серед фінансових установ та приймати на основі цього управлінські рішення.
           Трудомісткість
           5 кредитів, 150 годин, залік