• Первинна профспілкова організація студентів, аспірантів, докторантів

61166, Україна, м. Харків, пр-т Науки 9а,

ХНЕУ ім. С. Кузнеця,

2 навчальний корпус, ауд. 12.

Тел. +38 (057) 715-50-37 (додатково 4-23)

Сайт:

E-mail: profstud@hneu.edu.ua

Голова ППОСАД – Койнаш Марина Іванівна

Історія профспілкового руху

Своїм виникненням Профспілки зобов’язані англійським робітникам, які вирішили об’єднатися для захисту своїх прав та інтересів ще в XVIII в. Завдяки англійцям Профспілки отримали своє знамените назву (Trade-Union). Більшість тред-юніонів з 1899 було об’єднано «Загальної федерацією трейд-юніонів», найпотужнішою громадською організацією країни, яка об’єднала всіх працюючих. У 1868 році був сформований Конгрес тред-юніонів (англ. Trades Union Congress), що є з тих пір головним координуючим органом профспілкового руху Англії. Профспілки отримали своє широке поширення по всьому світу. Так, наприклад, професійні робітничі спілки в США були організовані за типом англійських. Першим професійним об’єднанням була організація Лицарі праці, що виникла в 1869 році, проте до початку двадцятого століття прийшла в занепад, після чого на місце вийшла «Американська федерація праці» (АФТ).

У Німеччині в 1860-х роках існувало кілька типів робочих спілок: соціал-демократичні союзи (нім. Gewerkschaften); Гірш-Дункеровскіе союзи (нім. Gewerkvereine), пов’язані з партією вільнодумних; християнські (католицькі і євангельські) союзи робітників. У Франції спілки робітників отримали можливість вільно розвиватися лише при Третій республіці. Профспілки оголошувалися незалежними від будь-яких політичних партій, що означало свободу входження в них членів будь-яких партій і заняття ними посад. У перші десятиліття XX століття починають створюватися міжнародні об’єднання профспілок. Вплив профспілок виходить на міжнародний рівень.

Сьогодні Профспілки – це найпотужніші організації, які захищають права та інтереси працюючих і учнів у всьому світі.

Історія студентського профкому в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця бере свій початок з 2007 року. На студентській Конференції було прийнято рішення про створення Первинної профспілкової організації студентів, аспірантів, докторантів.

СЬОГОДНІ ПЕРВИННА ПРОФСПІЛКОВА ОРАГНІЗАЦІЯ СТУДЕНТІВ ХНЕУ ім. с. кузнеця – ЦЕ СУЧАСНА ПРОФСПІЛКОВА ОРАГНІЗАЦІЯ, ЯКА МАЄ ПОЗИТИВНИЙ ДОСВІД РОБОТИ, І ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ СТУДЕНТСЬКОГО ЖИТТЯ.