• Проект Горизонт 2020 EQUAL-IST

Проект EQUAL-IST HORIZON2020 «Планування гендерної рівності в наукових дослідженнях

у галузі комп’ютерних наук та інформаційних технологій»

Основною метою проекту є впровадження структурних змін для підвищення гендерної рівності в установах, що займаються освітою та науковими дослідженнями в галузі комп’ютерних наук та інформаційних технологій. Проект спрямований на підтримку процесів розробки та впровадження планів гендерної рівності в університетах і науково-дослідних організаціях Європи.

Основний фокус уваги приділяється забезпеченню змін на ІТ-факультетах та кафедрах університетів, для яких було розроблено План гендерної рівності (ПГР). У рамках реалізації ПГР у ХНЕУ ім. С. Кузнеця регулярно проводяться семінари, відкриті лекції, дебати, ділові ігри та інші заходи, спрямовані на виявлення і подолання стереотипів, гендерної нерівності та дискримінації у сфері освіти.

Період реалізації проекту:  червень 2016 – травень 2019.

Проект має забезпечити гендерну рівність та позитивні зміни у таких основних напрямах:

• в процесах внутрішньоуніверситетського управління, в тому числі управління персоналом
    • в процесах організації та проведення наукових досліджень
    • в процесах навчання та взаємодії зі студентами
    • у внутрішніх та зовнішніх комунікаціях

В рамках проекту розроблено та впроваджено краудсорсингову онлайн-платформу для спільної роботи. Платформа дозволяє провести початкове внутрішнє оцінювання рівня гендерного паритету в університетах і підтримувати процес розробки планів гендерної рівності.

Краудсорсингова онлайн-платформа https://www.crowdequality.eu

Консорціум

Дослідницька установа ViLabs OE (Греція), що є координатором проекту, та вісім університетів із Німеччини, Італії, Португалії, Фінляндії, Ліхтенштейну, Литви, України:

• UNIVERSITY OF MUENSTER (Німеччина)
    • UNIVERSITA DEGLI STUDI DI MODENA E REGGIO EMILIA (Італія)
    • UNIVERSITA CA’ FOSCARI VENEZIA (Італія)
    • UNIVERSITY OF MINHO (Португалія)
    • UNIVERSITY OF TURKU (Фінляндія)
    • UNIVERSITY OF LIECHTENSTEIN (Ліхтенштейн)
    • KAUNAS UNIVERSITY OF TECHNOLOGY (Литва)
    • ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. С. КУЗНЕЦЯ (Україна).

Презентацію проекту можна завантажити за посиланням.

Сайт проекту: www.equal-ist.eu

Facebook: https://web.facebook.com/EQUALISTproject/

LinkedIn: https://www.linkedin.com/groups/EQUALIST-8559876

Контакти

Координаторка проекту від ХНЕУ ім. С. Кузнеця: професорка Ірина Золотарьова, помічниця ректора ХНЕУ ім. С. Кузнеця щодо міжнародних проектів, членкиня національної команди експертів з реформування вищої освіти.

Тел: +380677596158; +380997218145

E-mail: iryna.zolotaryova@hneu.net

Примітка: Проект  Horizon2020 EQUAL-IST  “Планування гендерної рівності в наукових дослідженнях у галузі комп’ютерних наук та  інформаційних технологій” фінансується Європейською Комісією згідно до грантової угоди № 710549