• Кафедра митної справи

“Ми даємо не тільки

професійні знання,

Ми навчаємо діяти”

Завідуюча кафедрою ТИЩЕНКО ВІКТОРІЯ ФЕДОРІВНА, доктор економічних наук, доцент, старший науковий співробітник НДЦ ІПР НАН України, Президент БО “БФ Волонтери: Дорослі-Дітям”.

Місія кафедри – це виховання сучасної спільноти компетентних фахівців та професіоналів своєї справи – яскравих особистостей, які прагнуть своєю професійною діяльністю втілювати в життя принципи інноваційного зростання, соціальної відповідальності та стратегічного мислення.

Кафедра митної справи – це 11 викладачів – 2 доктори економічних наук, 1 професор, 7 кандидатів економічних наук, 8 доцентів – всі професіонали та знавці своєї справи, мають досвід наукової та практичної роботи. В складі кафедри практикуючі митні брокери.

Кафедра митної справи та оподаткування здійснює підготовку студентів та є випускаючою за освітніми програмами:

• «Митний контроль» (магістратура) та «Митна справа» (бакалаврат) – спеціальність 072 «Фінанси, банківська справа та страхування»;
    • «Податковий менеджмент» (магістратура та бакалаврат) – спеціальність 071 «Облік і оподаткування».

Викладачі кафедри митної справи та оподаткування

Магістерська програма «Митний контроль» – це програма підготовки компетентних фахівців, здатних до наукової та практичної діяльності в галузі здійснення митних операцій, митного оформлення, застосування митних процедур та митного контролю в правовому полі законодавства України, інших нормативно-правових актів з питань митної справи та міжнародних договорів України.

Презентація магістерської програми «Митний контроль»

Бакалаврська програма «Митна справа» спрямована на підготовку та виховання майбутніх фахівців з митної справи – інспекторів митної служби, митних брокерів, менеджерів по роботі з митницею, митних перевізників, фахівців з митного оформлення та фахівців зовнішньоекономічної діяльності. Програма митна справа передбачає всебічне навчання у сфері зовнішньоекономічних зв’язків, митної логістики та митного оподаткування.

Презентація бакалаврської програми «Митна справа»

Освітні програми «Митний контроль» та «Митна справа» відкриті у 2018 році вперше у Харкові та є унікальними – започатковані за підтримки професіоналів-практиків митної справи, за згодою Державної фіскальної служби України у Харківській області про підготовку фахівців для митних органів, на потужній навчальній та науково-дослідній базі кафедри з податкового законодавства України.

Магістерська програма «Податковий менеджмент» – це підготовка та виховання майбутніх фахівців з оподаткування – консультантів з податків і зборів, податкових агентів, державних податкових інспекторів, податкових ревізорів-інспекторів, економістів з податків і зборів, здатних до самовдосконалення та адаптації до зміни динамічної сфери професійної діяльності.

Презентація магістерської програми «Податковий менеджмент»

Бакалаврська програма «Податковий менеджмент» спрямована на підготовку та виховання майбутніх фахівців з оподаткування – консультантів з податків і зборів, податкових агентів, державних податкових інспекторів, податкових ревізорів-інспекторів, економістів з податків і зборів. Програма «Податковий менеджмент» передбачає всебічне навчання у сфері обліку і оподаткування.

Презентація бакалаврської програми «Податковий менеджмент»

Конкурентні переваги бакалаврських та магістерських освітніх програм кафедри митної справи та оподаткування:

• практичне спрямування та гнучкість до змін економічного середовища, спрямованість на зміцнення зовнішньоекономічних зв’язків;
    • відповідальність перед майбутніми фахівцями, партнерами та суспільством;
    • якісна підготовка професіоналів митної справи та митного оподаткування (досвідчений професорсько-викладацький склад, лекції професіоналів-практиків);
    • підтримка програм науковою школою кафедри, використання в навчальному процесі останніх наукових досліджень;
    • використання сучасних методів викладання, актуального фахового програмного забезпечення (віртуальна митниця на базі QDPro);
    • можливість пройти стажування та знайти роботу за фахом в період навчання;
    • можливість отримання Кембриджського міжнародного сертифікату на підтвердження рівня володіння діловою англійською мовою на базі університету;
    • доступ до міжнародних програм академічної мобільності студентів (паралельного навчання в вишах інших країн, інших освітніх чи наукових проектах).

Наукова діяльність кафедри:

Під керівництвом доктора економічних наук, професора Ю.Б.Іванова на кафедрі діє наукова школа «Наукові засади податкової політики та податкового регулювання». Кафедра тісно співпрацює з Науково-дослідним центром індустріальних проблем розвитку НАН України, іншими закладами НАН України, а також з установами різних рівнів Державної фіскальної служби України, Палатою податкових консультантів.

Провідні фахівці установ запрошуються до проведення лекційних та практичних занять з дисциплін, що визначають специфіку роботи в митних та податкових органах. Активне наукове співробітництво кафедри з податковими установами дозволяє залучати студентів до участі в дослідженнях та участі в олімпіадах з оподаткування, готувати дипломні роботи з актуальних проблем сучасних знань у галузі економіки, ефективно впроваджувати новітні досягнення науки, сучасні інформаційні технології в навчально-виховний процес. Найбільш обдаровані студенти мають змогу продовжити навчання в аспірантурі університету.

Аспірантура та докторантура:

На кафедрі ведеться підготовка докторів філософії та докторів наук за ліцензованими в ХНЕУ ім. Семена Кузнеця спеціальностями: http://www.hneu.edu.ua/Postgraduate_Study

За останні роки було захищено 15 кандидатських та 2 докторських дисертації.