Пререквізити (базові знання, необхідні для успішного опанування компетентностями):

      Базові знання з економіки підприємства, господарського права, міжнародної економіки.

      Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги)

      Навчальна дисципліна «Внутрішній ринок та галузеві політики Європейського Союзу» спрямована на підготовку майбутніх економістів та підприємців, слухачів програм подвійного диплому з європейськими університетами, всіх тих, хто планує створення власного бізнесу та його вихід на європейський ринок.

      Українська держава та її суспільство зазнали значних трансформацій і перехід до ринкової економіки вимагає реформування механізмів впливу держави на соціально-економічний розвиток країни. Переорієнтація на “європейськість” українського промислового сектору є найголовнішим фактором на користь функціонування у ньому європейських стандартів. Ці ж вимоги – відповідність європейському адміністративному просторові – висуваються і до методів управління з боку держави. Ефективність вирішення цих проблем в Україні безпосередньо залежить від визначення пріоритетних напрямів державної політики в галузях економіки.

      Повноправне членство в ЄС є головним напрямом зовнішньої політики України. У зв’язку з цим досвід побудови внутрішнього ринку країнами-членами Європейського Союзу, виявлення механізмів міждержавного регулювання розвитку спільних галузей та аналіз етапів створення прийнятних умов для їхньої конкурентноспроможності стають актуальними питаннями для малого, середнього та великого бізнесу України.

      Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:

  • здійснювати аналіз інтеграційних процесів у різних сферах економічної та промислових політик Євросоюзу;
  • розуміти й аналізувати сучасні ключові теорії та основні тенденції економічного об’єднання європейських держав, вміти виокремлювати їхні переваги та недоліки;
  • оволодіти сучасними методами пошуку інформації, навичками прогнозування подальшого розвитку основних напрямків європейської економіки;
  • розробляти управлінські рішення щодо виходу на європейський ринок;
  • надавати пропозиції (проекти) щодо вдосконалення державного регулювання ринкових відносин в Україні та окремих галузей економіки.

      Мета та основні завдання дисципліни

      Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування у студентів  компетентностей щодо ключових питань економічної та галузевих політик Європейського Союзу з метою розвитку здатності аналізувати поточні процеси у європейському внутрішньому ринку, спираючись на знання, здобуті під час вивчення даної дисципліни, та застосовувати їх при розробці та прийнятті управлінських рішень щодо діяльності підприємств на європейському ринку.

      Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:

  • надати знання стосовно передумов та наслідків реалізації політик ЄС щодо розвитку економік держав-членів, що допоможе студентам визначати роль галузевих політик у процесі європейської інтеграції;
  • сформувати навички аналізу трансформування зарубіжних галузевих політик згідно з умовами інтеграційних перетворень;
  • розвинути вміння визначати позитивні і негативні здобутки європейської економічної інтеграції, які дозволять повноцінно брати участь в розробці й реалізації концепцій розвитку господарських та промислових галузей в Україні згідно з позицією їхньої відповідності європейським стандартам.

      Компетентність, що забезпечує

      Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатності приймати оптимальні управлінські рішення щодо розвитку підприємств на основі вимог єдиного ринку ЄС.

      Трудомісткість

      5 кредитів, 60 аудиторних годин, 1 іспит, 4 форми поточного контролю.