Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):

Базові знання з макроекономіки, міжнародної економіки

Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги)

Навчальна дисципліна «Регіональна політика інтеграційного розвитку ЄС» спрямована на підготовку майбутніх економістів та підприємців, слухачів програм подвійного диплому з європейськими університетами, всіх тих, хто планує здійснювати підприємницьку діяльність в різних секторах європейського ринку.

Поряд з міжнародними інтеграційними процесами у світі важливої значущості набувають процеси регіоналізації, що відбуваються паралельно. Наймасштабніші з них мають місце у Європейському Союзі. Відповідно до цього необхідним є визначення та знання базових принципів проведення регіональної політики в країнах-членах ЄС, її критерії та фінансово-економічні механізми. Потреба у цьому типі знань обумовлена поширенням міжрегіонального співробітництва України та ЄС згідно з Програмами сусідства та можливостями, що відкриваються для вітчизняних суб’єктів підприємництва. Саме тому опанування компетентностей з пропонованої навчальної дисципліни дозолить майбутнім фахівцям використовувати механізми підтримки економічного зростання, що надаються в рамках програм регіональної політики ЄС, для їх подальшої роботи на наднаціональному, державному, регіональному та бізнесовому рівнях.

Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:

• визначати принципи та пріоритети регіональної політики інтеграційного розвитку ЄС;
  • використовувати переваги міжрегіонального співробітництва України та ЄС;
  • координувати інформаційні та ресурсні потоки на наднаціональному, державному, регіональному та бізнесовому рівнях;
  • використовувати фінансові механізми регіональної політики ЄС для розвитку спільного підприємництва та транскордонного співробітництва;
  • визначати пріоритетні об’єкти підтримки і фінансування в рамках розвитку спільних локальних і регіональних ініціатив.

Мета та основні завдання дисципліни

Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування у студентів компетентностей щодо аналізу, оцінки і особливостей регіональної політики інтеграційного розвитку ЄС, основних програм європейської територіальної співпраці, пріоритетних об’єктів підтримки і фінансування.

Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:

• розуміти сутність, види та механізми реалізації регіональної політики інтеграційного розвитку ЄС;
  • ознайомитись з основними Програмами міжрегіонального та транскордонного співробітництва ЄС;
  • оволодіти системою знань та умінь з практичної реалізації механізмів регіонального розвитку та підвищення конкурентоспроможності суб’єктів підприємництва на наднаціональному, державному, регіональному та бізнесовому рівнях.

Компетентність, що забезпечує

Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатність комплексного уявлення про особливості формування та реалізації регіональної політики інтеграційного розвитку ЄС, механізми підтримки розвитку суб’єктів підприємництва.

Трудомісткість

5 кредитів, 40 аудиторних годин, 1 залік, 2 форми поточного контролю