• Соціальний розвиток

    Соціальний розвиток

         Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
    Базові знання з політичної економії
         Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги)
    Навчальна дисципліна «Соціальний розвиток» буде корисна майбутнім менеджерам, економістам та фахівцям, які збираються займатися управлінською діяльністю на місцевому та регіональному рівнях.
    Дана навчальна дисципліна розглядає актуальні питання сьогодення, а саме: питання суспільного усвідомлення цінності людського життя, важливості повноцінного та гармонійного розвитку кожної особистості, її фізичних, моральних і духовних здібностей, а також необхідності створення умов для самореалізації людського потенціалу що вимагають від науки і органів виконавчої влади об’єктивного та своєчасного визначення основних стратегічних напрямів та пріоритетів соціального розвитку України. Особливістю навчальної дисципліни «Соціальний розвиток» є предмет дослідження даної дисципліни – освоєння законів та закономірностей функціонування організаційно-управлінського механізму соціального розвитку суспільства. Перевагами вивчення даної дисципліни є набуття знань та професійних компетентностей щодо використання сучасних підходів діагностики соціального розвитку.
         Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
    • проводити ґрунтовний аналіз, раціонально і критично оцінювати систему соціально-класових відносин, ефективно застосовувати інструменти регулювання соціальної взаємодії;
    • планувати, формувати, здійснювати оцінку ефективності заходів державної політики соціального розвитку з метою підвищення рівня та якості життя населення;
    • здійснювати соціальний моніторинг з метою діагностики соціального розвитку та формування передумов демографічного розвитку;
    • визначати оптимальні способи та напрямки організаційного розвитку соціальних структур за рахунок створення належного ринкового законодавства.
         Мета та основні задачі дисципліни:
         Метою навчальної дисципліни «Соціальний розвиток» є формування у студентів професійних компетентностей щодо засад управління соціальним розвитком на рівні регіону та держави, сучасного стану соціальної політики та соціального захисту населення.
    Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
    • усвідомлення особливостей соціального розвитку країни та означення пріоритетів розвитку суспільства за допомогою інструментів державного регулювання при дотриманні соціальної справедливості;
    • визначення факторів, що впливають на людський розвиток та аналізувати основні соціальні показники;
    • використання переваг національної свідомості і підбору конкретних засобів та інструментів для належної реалізації гуманітарної політики.
         Компетентністьщо забезпечує:
    Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатності здійснювати соціальну діагностику за допомогою використання соціально-економічних показників соціального розвитку та проводити аналіз процесів розшарування населення за рівнем доходів.
         Трудомісткість:
    5 кредитів, 150 годин, залік.