Основи наукового мовлення в навчальній та професійній діяльності

Пререквізити (базові знання, необхідні для успішного опанування компетентностями):
    Базові знання російської мови та економічних навчальних дисциплін «Макроекономіка», «Мікроекономіка», «Теорія економіки».
         Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги):
    Навчальна дисципліна «Основи наукового мовлення в навчальній та професійній діяльності» буде корисною іноземним студентам усіх напрямів підготовки.
         Дисципліна «Основи наукового мовлення в навчальній та професійній діяльності» спрямована на ознайомлення іноземних студентів з основами наукового стилю: засвоєння фахової термінологічної лексики, знання граматичних особливостей наукового стилю; формування навичок конспектування, укладання наукових текстів; досягнення високого рівня мовної підготовки фахівця. ЇЇ актуальність визначається навчальними та професійними потребами майбутніх фахівців у підвищенні рівня володіння науковим стилем мовлення.
         Вивчення дисципліни надає змогу студентові:
    • сприймати зміст текстів наукового стилю, трансформувати його;
    • самостійно створювати вторинні тексти наукового стилю, які не потребують спеціальних мовних засобів;
    • передавати зміст наукової інформації, монологічної і діалогічної;
    • використовувати форми (писемна та усна) російської мови відповідно до ситуації;
    • застосовувати набуті знання в навчальному процесі та втілювати їх у подальшу професійну  діяльність.
         Мета та основні завдання дисципліни:
         Мета – формування низки лінгво-культурологічних компетентностей у сфері навчальної і професійної діяльності.
    Основні завдання вивчення дисципліни:
    • удосконалення системи знань з граматики й лексики іноземної мови (російської) у сфері наукового стилю;
    • формування вмінь і навичок з усіх видів мовленнєвої діяльності (читання, говоріння, аудіювання, письмо) на текстах професійної тематики у межах мови спеціальності;
    • вироблення вмінь та навичок продукування вторинні тексти наукового стилю (плані, тези, конспекти);
    • підвищення освітнього рівня студентів, формування всебічно розвинених фахівців.
         Компетентністьщо забезпечує вивчення дисципліни:
    Вивчення дисципліни забезпечує формування у іноземних студентів низки компетентностей: лінгвістичної, комунікативної, ціннісно-смислової, інформаційної та професійної, що дозволяє їм вільно використовувати науковий стиль мовлення в навчальній та професійній діяльності.
         Трудомісткість:
    5 кредитів, 150 годин, залік.