Пререквізити (базові знання, необхідні для успішного опанування компетентностями):
      Знання основ організації туристичної діяльності.
      Коротка анотація дисципліни(загальна характеристика, особливості, переваги)
      Навчальна дисципліна “Логістика та страхування у міжнародному туризмі” буде корисна майбутнім менеджерам туристичних підприємств або фахівцям інших галузей, у тому числі інформаційних технологій, що мають на меті розробку супутньої продукції для сфери рекреації та дозвілля.
      В останні роки міжнародний туризм стає все більш розвинутим та популярним. У зв’язку з цим загострюється конкуренція у цій галузі економіки, що викликає необхідність управління туристичними потоками на міжнародному рівні, а також на рівні окремих держав та туристичних підприємств. Це потребує застосування у туризмі нових підходів та методів, які надає система логістики.
      Розвиток туристичної діяльності обумовлюється великою кількістю ризиків, з якимизустрічаються як туристи, так і туристичні фірми, отже,означена діяльність безпосередньо пов’язана зі страхуванням, і цей зв’язок з кожним роком стає все міцнішим. Для забезпечення стабільної діяльності туристичних підприємств та гарантування якісного відпочинку туристам використовують страхування як інструмент управління ризиками. Страхування як складова системи безпеки життєдіяльності в туристичній індустрії сприяє стабілізації діяльності туристичних підприємств, а також безпеці туристичних подорожей як в Україні, так і за її межами.
      Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
  • складати договори страхування туристів та контролювати умови їх виконання;
  • визначати страхові тарифи та розробляти ефективні системи знижок для різних категорій туристів і туристичних підприємств;
  • розраховувати оптимальний обсяг замовлення продуктів та матеріалів, а також застосовувати логістичні принципи в управлінні туристичними підприємствами;
  • контролювати якість потоку туристичних послуг та визначати її відповідність встановленим стандартам за допомогою методів контролю, та регулювання технологічних процесів і процесів управління, а також шляхом визначення ступеню задоволеності через проведення соціологічних опитувань.
      Мета та основні задачі дисципліни
      Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування у студентів компетентностей щодо використання методологічного апарату логістики та страхування в міжнародному туризмі для вирішення конкретних економічних завдань, що виникають при формуванні та популяризації туристичного продукту на рівні держави, а також на підприємствах туристичної галузі при необхідності прийняття управлінських рішень стосовно вибору маршруту подорожі, транспортного засобу, підприємств харчування та розміщення.
      Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
  • ознайомитись з вітчизняною та міжнародною страховою термінологією, з формами страхування, класифікацію страхування, найважливішими умовами (правилами) особистого й майнового страхування туристів, громадянської відповідальності автотуристів (мандрівників), екологічним страхуванням та ін.;
  • ознайомитись з використанням логістичного підходу при плануванні виробництва, реалізації та споживання турпродукту.
      Компетентністьщо забезпечує
      Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатність комплексного уявлення про особливості розробки та реалізації кінцевої туристичної продукції, організації безпечних подорожей, взаємодії учасників туристичного ринку на національному і міжнародному рівні у стандартних ситуаціях та під час можливих непередбачуваних обставин.     
      Трудомісткість
      5 кредитів, 150 годин, залік