Пререквізити (базові знання, необхідні для успішного опанування компетентностями):
      Базові знання з географії України та світу.
      Коротка анотація дисципліни(загальна характеристика, особливості, переваги)
      Навчальна дисципліна “Екскурсійна справа” буде корисна майбутнім екскурсоводам, гідам, менеджерам, які складають туристичні маршрути та включають екскурсії у подорожі туристам, а також спеціалістам у сфері бізнес-комунікацій.
      Знання порядку організації та методики проведення екскурсій; особливостей спілкування з аудиторією, у тому числі з іноземними відвідувачами, регулювання діяльності підприємств, що надають екскурсійні послуги; міжнародного досвіду охорони та збереження національної культурної спадщини та природних ресурсів допоможуть підвищити загальний рівень ерудованості, виявляться корисними під час планування ділових зустрічей та подорожей, нададуть додатковий інструмент оцінки економічного потенціалу регіону.
      Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
  • розуміти особливості міжнародної діяльності, у тому числі правової, у сфері захисту історично-культурного надбання;
  • розробляти змістову складову та маршрут екскурсії, готувати необхідну супроводжувальну документацію;
  • проводити екскурсії різних видів;
  • оволодіти основами риторики та міжособистісних комунікацій;
  • знати правила супроводу екскурсійних груп;
  • ознайомитися із основами режисури.
  • визначати вимоги груп споживачів до якості та інформаційного наповнення туристичної послуги;
  • планувати анімаційні програми;
  • планувати разові масштабні заходи (фестивалі, покази та ін.).
      Мета та основні задачі дисципліни
      Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування у студентів компетентностей щодо розробки та проведення екскурсій та розважальних програм різноманітного змістовного наповнення та тривалості з урахуванням вимог кінцевих споживачів, забезпечення належного документального оформлення даного виду діяльності.
      Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
  • ознайомлення із особливостями функціонування світового культурного, політичного та соціального середовища та його впливу на формування різних ментальностей;
  • вивчення принципів і процедур надання індивідуальних та групових послуг, включаючи визначення потреб споживачів, виконання вимог щодо стандартів якості послуг, оцінку рівня задоволеності клієнтів;
  • визначення туристичного потенціалу місцевості, регіону, країни для його подальшого використання у організації екскурсійних маршрутів;
  • оволодіння базовими навичками із режисури та анімації.
      Компетентністьщо забезпечує
      Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців практики роботи із індивідуальними туристами та організованими групами, проведення типових видів екскурсій; розуміння основ режисури анімаційних програм.
      Трудомісткість
      5 кредитів, 150 годин, залік