Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
      Базові знання з політичної економії.
      Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги):
      Навчальна дисципліна «Управління, направлене на ефективність» буде корисна майбутнім економістам і менеджерам всіх сфер діяльності.
      Управління підприємством є складним процесом досягнення цілей та реалізації функцій та завдань. Ефективність виступає найважливішим і найбільш інформаційним критерієм досягнення поставлених цілей, так як виступає відносною категорією, яка узагальнює результати і понесені для цього витрати. Апріорне управління, націлене на ефективність передбачає системне бачення вдосконалення, розвитку та навчання на основі ряду ключових складових, таких як: персональна та організаційна системи збалансованих показників, загальний менеджмент на основі якості, цикл Дьомінга та управління компетенціями, цикл навчання Колба. Управління змінами в організації також є унікальною компетентністю, яка дозволяє забезпечувати ефективність його діяльності. Такими чином, управління, націлене на ефективність, витупає сучасним та перспективним напрямом в економічній науці та спроможне забезпечити формування компетентностей, які підвищують рівень конкурентоспроможності майбутніх молодих фахівців на ринку праці.
      Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
  • розробляти власну системи збалансованих показників: формулювати власну місію, бачення, ключові ролі, ключові фактори успіху, персональні цілі, показники результативності і їх цільові значення, дій по самовдосконаленню;
  • формувати організаційну систему збалансованих показників: визначати місію, бачення, ключові фактори успіху, базові цінності, цілі підприємства, показники результативності та їх цільові значення, дії по вдосконаленню;
  • узгоджувати власну системи збалансованих показників і організаційну систему збалансованих показників;
  • реалізовувати набутий досвід в якості джерела постійного навчання та вдосконалення;
  • управляти організаційними змінами в розрізі структури, організаційної культури, персоналу та компетентностей, ієрархій, процесів та ресурсів.
      Мета та основні задачі дисципліни:
      Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування компетентностей щодо розкриття цілей, принципів, функцій, методів та засобів управління, націленого на ефективність.
      Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
  • розкриття базових засад формування системи збалансованих показників на рівні підприємства та особистості;
  • опанування управління якістю на основі циклу Дьомінга;
  • впровадження постійного вдосконалення на основі циклу Колба;
  • розкриття особливостей управління організаційними змінами відносно їх типів за в розрізі структури, організаційної культури, персоналу та компетентностей, ієрархій, процесів та ресурсів.
      Компетентністьщо забезпечує:
      Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатності розробляти стратегію власного зростання, інтегрованого з підприємством.
      Трудомісткість:
      5 кредитів, 150 годин, залік.