Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
      Базові знання з національної економіки, макроекономіки, інформатики.
      Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги):
      Навчальна дисципліна «Моніторинг розвитку регіональних ринків» буде корисна для майбутніх економістів, аналітиків підприємств та організацій, що здійснюють міжнародну діяльність, менеджерів Департаментів обласних адміністрацій, що передбачають проведення діагностики регіонів для розробки тактичних та стратегічних рішень їх розвитку.
      Суттєві зміни в суспільному та економічному житті України, що відбуваються у зв’язку з введенням країни в процес інтеграції на європейському та світовому ринках, викликали потребу істотного реформування системи регіональних досліджень. У сучасних умовах розширюється коло споживачів регіональної статистики, вони використовуються суб’єктами підприємництва, населенням, органами державної статистики, науковими установами для оцінки та аналізу різноманітних регіональних процесів.
      Відмінною рисою викладання дисципліни є практична спрямованість, що досягається за рахунок використання новітніх освітніх технологій (ситуаційних завдань, кейсів) на підставі фундаментальних знань з активним використанням інформаційних технологій.
      Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
  • розробляти системи показників діагностики регіонального розвитку у відповідності до складових стійкого розвитку;
  • аналізувати пропорційність, збалансованість та нерівномірність соціально-економічного розвитку регіонів;
  • проводити міжрегіональні статистичні порівняння за допомогою рейтингування, індексного методу;
  • обґрунтовувати вибір політики регіонального розвитку та політики поведінки підприємств та організацій на регіональних ринках.
      Мета та основні задачі дисципліни:
      Метою дисципліни є формування професійних компетентностей на підставі поглиблення теоретичних знань та формування прикладних вмінь і навичок щодо використання статистичних методів у дослідженні процесів регіонального розвитку.
      Завдання дисципліни полягає у засвоєнні основних принципів побудови системи моніторингу регіонального розвитку та прийнятті управлінських рішень щодо розвитку регіонів за його результатами.
      Компетентністьщо забезпечує дисципліна:
      Вивчення дисципліни забезпечує формування у студентів здатності та практичних навичок з оцінювання розвитку регіонів на підставі моніторингу економічних, соціальних та екологічних показників, проведення порівняльного аналізу нерівномірності регіонального розвитку задля прийняття ефективних управлінських рішень.
      Трудомісткість:
      З5 кредитів, 150 годин, залік.