Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
      Базові знання з дисциплін математичного циклу, інформатики, мікро- та макроекономіки,економіки підприємства, статистики, менеджменту, маркетингу, фінансів
      Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги):
      Навчальна дисципліна «Моделювання економіки бізнесу» буде корисна майбутнім економістам-аналітикам різноманітних процесів в бізнес-структурі,особам, що приймають рішення з функціонування цих структур, фінансистам, маркетологам, тим, хто збирається займатися підприємництвом та мати власний бізнес.
      Особливою відмінністю XXI століття є динамізм та суттєве підвищення ступеню агресивності зовнішнього середовища (зміни у законодавчому полі країни, політичної та економічної ситуації тощо), в якому функціонують бізнес-структури. За цих умов здійснення оперативної діяльності, визначення тактики та стратегії розвитку організації потребує нових знань та вмінь оцінки, аналізу й прогнозування наслідків цих змін та розробки відповідних управлінських реакцій. Останнє базується на необхідності застосування у професійній діяльності економістів-аналітиків, топ-менеджерів вміння розробляти унікальні для бізнес-структури економіко-математичні моделі із застосуванням новітніх програмних засобів.
      Моделювання – це пізнавальний спосіб, коли суб’єкт дослідження замість безпосереднього досліджуваного об’єкту пізнання обирає чи створює подібний до нього допоміжний об’єкт – образ чи модель, досліджує його, а отримані нові знання перекладає на об’єкт-оригінал. Завдяки активній ролі суб’єкта, сам процес моделювання має творчий, активний характер.
      Перевагою дисципліни є отримання знань, навичок та вмінь з економіко-математичного моделювання економічних процесів функціонування та розвитку бізнес-структури на підставі використання новітніх технологій та методів навчання (ситуаційних завдань, тренінгів, комп’ютерних технологій тощо).
      Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
  • Визначати та аналізувати економічні процеси функціонування бізнес-структур;
  • Будувати економіко-математичні моделі опису процесів, визначати їх адекватність;
  • Інтерпретувати наслідки впливу зовнішніх факторів на діяльність бізнес-структур на підставі отримання прогнозних значень зміни економічних процесів;
  • Формувати сценарії управління бізнес-структурами з урахуванням збурень внутрішнього та зовнішнього середовища їх функціонування.
      Мета та основні задачі дисципліни:
      Метою дисципліни є формування професійних компетентностей на підставі поглиблення теоретичних знань та формування прикладних вмінь та навичок щодо володіння економіко-статистичними знаннями та знаннями в області економіко-математичного моделювання процесів для розробки ефективних рішень з функціонування та розвитку бізнес-структури.
      Основні завдання дисципліни полягають у розширенні вмінь й навичок студентів з ідентифікації, аналізу, дослідження перебігу економічних процесів в бізнес-структурі та формування доцільних управлінських рішень з її розвитку на підставі побудови різноманітних економіко-математичних моделей.
      Компетентність, що забезпечує:
      Вивчення дисципліни забезпечує формування у студентів здатності до моделювання різноманітних процесів економічної діяльності бізнес-структур задля формування обґрунтованих управлінських реакцій, а саме, визначення тактики та стратегії розвитку бізнес-структури з урахуванням збурень зовнішнього на внутрішнього середовища.
      Трудомісткість:
      5 кредитів, 150 годин, залік.