• Контроль та облік фізичної підготовки у військовому підрозділу

Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
               Базові знання з фізичного виховання.
               Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги):
               Навчальна дисципліна «Контроль та облік фізичної підготовки у військовому підрозділу» буде корисна майбутнім офіцерам запасу, студентам хто збирається поступати на факультет підготовки офіцерів запасу.
               Контроль фізичної підготовки є однією з функцій управління, важливим елементом організації процесу фізичної підготовки. Правильно організований контроль дозволяє глибоко й всебічно вивчити та оцінити фізичний стан фізичної підготовки, проаналізувати динаміку його змін за певний проміж уток часу, вивчити позитивний досвід навчання і виховання військовослужбовців у процесі фізичної підготовки, виявити недоліки, намітити заходи щодо їх усунення та подальшого підвищення фізичної підготовленості військовослужбовців. Реформи, які постійно відбуваються у ЗС України вимагають постійної уваги за змінами, що стаються в системи фізичної підготовки.
               Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
    • знати принципи та структуру системи контролю рівня фізичної готовності військовослужбовців і підрозділів до бойової діяльності та якості керівництва, організації, забезпечення і проведення фізичної підготовки;
    • аналізувати процес фізичної підготовки військовослужбовців;
    • володіти методами обліку;
    • знати способи складання та подання звітності;
    • володіти особливостями ведення оперативного та підсумкового обліку;
    • виконувати стандартні функціональні проби та нормативи з фізичної підготовленості, вправи військово-спортивного комплексу.
               Мета та основні задачі дисципліни:
               Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування компетентностей щодо ведення контролю фізичної підготовки у військовому підрозділу та складання звітності.
               Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
    • засвоєння змісту керівних документів, що регламентують діяльність з організації контролю та оцінки фізичної підготовки у військових частинах;
    • вивчення та характеристика загальних вимог, які ставляться до ведення контролю фізичної підготовки у військовому підрозділу;
    • ознайомлення з порядок планування та проведення контролю фізичної підготовки у військовому підрозділу.
               Компетентністьщо забезпечує:
               Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатність контролювати ефективність процесу фізичної підготовки у військовому підрозділу та складати звітність.
               Трудомісткість:
               150 годин, залік.