• Методологічні основи адаптивної фізичної культури

Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
                Базові знання з фізичного виховання.
                Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги):
                Навчальна дисципліна «Методологічні основи адаптивної фізичної культури» буде корисна студентам з обмеженими можливостями.
                Сьогодні склалася критична ситуація, безпосередньо пов’язана зі станом здоров’я населення. Тому стає актуальним питання розвитку фізичного виховання, фізичної культури і спорту, розглядаючи їх як ефективний засіб розв’язання соціальних проблем в суспільстві.
                Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
    • сформувати свідоме ставлення до реальності і власних можливостей у самореалізації;
    • мобілізувати духовні сили;
    • ефективно розвивати локомоторно-статичні функції організму;
    • формувати позитивні компенсації та ліквідувати негативні.
                Мета та основні задачі дисципліни:
                Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування у студентів компетенцій щодо використання засобів і методів фізичної культури для становлення, збереження і використання в наявності тілесно-рухових якостей, що залишилися.
                Основні задачі дисципліни:
    • оволодіння спеціальними знаннями та набуття практичних навичок використання засобів і методів адаптивної фізичної культури;
    • розуміння методологічних основ адаптивної фізичної культури;
    • оволодіння навичками адекватної реакція на критику; уміння просити про послугу або допомогу; уміння розуміти потреби і проблеми інших.
                Компетентністьщо забезпечує:
                Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців розуміння методологічних основ адаптивної фізичної культури, здатність використовувати засоби і методи фізичної культури для становлення, збереження і використання тілесно-рухових якостей, що залишилися в наявності.
                Трудомісткість:
                150 годин, залік.