• Система фізичної підготовки військовослужбовців Збройних Сил України

Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
             Базові знання з фізичного виховання.
             Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги):
             Навчальна дисципліна «Система фізичної підготовки військовослужбовців ЗС України» буде корисна майбутнім офіцерам запасу, студентам хто збирається поступати на факультет підготовки офіцерів запасу.
             У сучасних умовах система фізичної підготовки є цілісним специфічним утворенням, що відіграє важливу роль у забезпеченні високого рівня боєздатності особового складу армії і флоту.
             Аналіз стану системи фізичної підготовки у Збройних Силах свідчить про те, що вона у сучасних умовах функціонує без урахування характеру та умов бойової діяльності, які змінилися, порядку комплектування, організації військ, вимог щодо військової реформи. Недоліки її ефективності стає очевидним з кожним днем, особливо в умовах бойових дій.
             Звідси випливає гостра потреба у вивченні системи фізичного виховання, що дозволяє бачити шляхи подальшого удосконалення усіх елементів організації фізичного виховання, фізичної підготовки, своєчасно реагувати на можливі зміни напрямку, змісту та методики фізичної підготовки усіх категорій військовослужбовців.
             Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
    • знати принципи та структуру системи фізичної підготовки у Збройних Силах України;
    • пояснювати вплив факторів на систему фізичної підготовки у Збройних Силах України;
    • знати основні документи, які регламентують систему фізичної підготовки у Збройних Силах України;
    • вибирати форми, методи та засоби організації та проведення фізичної підготовки та спортивно-масової роботи у військовій частині;
    • виконувати стандартні функціональні проби та нормативи з фізичної підготовленості, вправи військово-спортивного комплексу.
             Мета та основні задачі дисципліни:
             Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування у студентів компетенцій щодо побудови системи фізичної підготовки у Збройних Силах України.
             Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
    • засвоєння теоретичних та організаційних основ;
    • ознайомлення з факторами, які впливають на систему фізичної підготовки;
    • ознайомлення з керівними документами, які регламентують систему фізичної підготовки у Збройних Силах України;
    • засвоєння форм, методів і засобів фізичної підготовки.
             Компетентністьщо забезпечує:
             Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатність володіння знаннями щодо структурної побудови системи фізичної підготовки; використовувати форми, методи і засоби фізичної підготовки.
             Трудомісткість:
             150 годин, залік.