• Спільна словацько-українська магістерська програма «Бізнес-аналітика та інформаційні системи у підприємництві»

Дана програма є результатом поєднання освітніх зусиль Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця (Україна) та Вищої школи менеджменту та публічного адміністрування в м. Братислава (Словаччина), діє з 2017 р. й спрямована на підготовку фахівців в галузі аналітики та інформатики.

Спільна словацько-українська магістерська програма «Бізнес-аналітика та інформаційні системи у підприємництві» є відгуком на сучасні потреби суспільства. Ця програма дає студентам поглиблене розуміння бізнес-контексту та технічних розробок, що формують сучасні інформаційні та комунікаційні технології і надає їм змогу вирішувати проблеми, пов’язані з аналітичною роботою в ІТ-індустрії з метою забезпечення кар’єрного зростання.

На сьогодні попит на фахівців, що поєднують компетентності щодо застосовування інтелектуальних системи оброблення інформації та комп’ютерних систем, використання сучасних програмних продуктів, IT-технологій та технологічних засобів у професійній, зокрема, підприємницькій діяльності з компетентностями бізнес-аналітика для обґрунтування та прийняття рішень в галузі управління та бізнесу є основним трендом попиту на національному та міжнародному ринках праці.

Головними перевагами участі у даній міжнародній освітній програмі є:

• Можливість отримання одразу двох магістерських дипломів (українського та європейського зразків).
    • Можливість одержання додаткових сертифікатів у професійній IT-сфері.
    • Гарантоване стажування в IT-компаніях Словаччини з метою набуття практичних навичок роботи в європейських кампаніях.
    • Поглиблене вивчення англійської та словацької мов.

Навчання в програмі здійснюється українською, англійською та словацькою мовами.

Дисципліни навчального плану 1 року навчання (в Україні):

• Інтелектуальні методи та засоби обробки інформації
    • Сучасна теорія управління
    • Методології наукових досліджень
    • Основи аналізу даних
    • Сучасні інформаційні системи: прикладний аспект
    • Статистичне мислення для науки про дані
    • Інтелектуальні інформаційні системи
    • Організація та технології хмарних обчислень
    • SEO-оптимізація
    • Візуалізація даних та візуальна аналітика
    • Бізнес інтелідженс
    • Дані та прийняття рішень
    Дисципліни навчального плану 2 року навчання (у Словаччині):
    • Бізнес-економіка
    • Міжнародний менеджмент та міжнародний бізнес
    • Ділові ризики
    • Управління якістю
    • Створення програм та проектів
    • Трудове право
    • Підприємництво у малих та середніх підприємствах III.
    • Податки у господарських товариствах
    Організація навчального процесу
    Програма складається з 120 ECTS (4 семестри = 2 роки), з них:
    1 та 2 семестри студенти навчаються в ХНЕУ iм. С. Кузнеця – (60 ECTS)
    3 та 4 семестри, виробнича практика та стажування (60 ECTS) студенти проходять в м. Братислава (Словаччина) у провідних IT компаніях.
    Академічний ступінь
    Магістр з бізнес-аналітики та інформаційних системи у підприємництві
    Дипломи:
    • магістра зі спеціальності «Комп’ютерні науки» ХНЕУ ім. С. Кузнеця (українського зразка);
    • магістра зі спеціальності «Бізнес-аналітика та інформаційні системи в підприємництві» Вищої школи менеджменту та публічного адміністрування в Братиславі (європейського зразка).
    Умови вступу до магістерської програми
    До програми приймаються кандидати, які мають ступінь бакалавра зі спеціальностей «Компютерні науки» та «Економіка».
    Кандидати мають підтвердити:
    • володіння базовими знаннями з компютерних технологій та економіки;
    • мотивацію до навчання на програмі та подальшої роботи у IT сфері.
    • знання англійської мови щонайменше на рівні А2, рекомендований рівень володіння мовою – В1;
    Критерії зарахування студентів до програми
    Відбір кандидатів проводить спільна словацько-українська комісія, до складу якої долучаються представники словацьких та українських IT компаній.
    На яку кількість студентів розрахована програма.
    Програма розрахована на 30 студентів.
    Партнери програми
    Програма підтримується Посольством Словаччини в Україні, Наглядовою радою Вищої школи менеджменту та публічного адміністрування (м. Братислава), Асоціацією IT компаній Словаччини, Асоціацією IT компаній України.
       Перелік документів, що необхідні для зарахування в ХНЕУ ім. С. Кузнеця:
    1. Заява на зарахування в ХНЕУ ім. С. Кузнеця (завантажити шаблон).
    2. Резюме (у форматі Europass «завантажити шаблон»)
    3. Копія паспорта.
    4. Копія ідентифікаційного коду.
    5. Копія диплома бакалавра та додатку до диплома.
    6. 4 фотокартки 3х4.
    7. Якщо Ви є студентом ХНЕУ ім. С. Кузнеця – довідка з деканату про продовження навчання.
    Перелік документів, що необхідні для зарахування у Вищу школу менеджменту та публічного адміністрування (м. Братислава):
    1. Резюме (у форматі Europass «завантажити шаблон»)
    2. 2 фотокартки.
    3. Копія закордонного паспорта.
    4. Копія диплома бакалавра та додатку до диплома з офіційним перекладом англійською мовою (нотаріально завірена).
    5. Мотиваційний лист (у довільній формі  вказати, чим викликаний інтерес до програми та як планується використовувати результати навчання у подальшій професійній діяльності)
    Наше місцезнаходження:
    ХНЕУ ім. С. Кузнеця, Головний навчальний корпус,
    аудиторії 307, 331, 412.
    Керівники програми:
    від ХНЕУ ім. С. Кузнеця
    від Вищої школи менеджменту та публічного адміністрування (Словаччина, м. Братислава)
    д.е.н., проф., завідувач кафедри статистики та економічного прогнозування
    Раєвнєва Олена Валентинівна
    віце-ректор Вищої школи менеджменту та публічного адміністрування
    Філіп Станіслав
    Координатор програми – к.е.н, доц., декан факультету економічної інформатики