• Магістерська програма з інтелектуального аналізу даних та управління знаннями

МАГІСТЕРСЬКА ПРОГРАМА ЕРАСМУС МУНДУС З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО АНАЛІЗУ ТА УПРАВЛІННЯ ДАНИМИ АКАДЕМІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО

Проект проходить за підтримки Європейського консорціуму:
    • University Lumière (Lyon, France) Pr. Djamel Abdelkader Zighed
    • University Pierre et Marie Curie (Paris, France) Pr. Jean-Gabriel Ganascia
    • Polytech’Nantes University (Nantes, France) Pr. Henri Briand
    • University of West Piedmont ( Turin, Italy) Pr. Lorenza Saitta
    • Polytehnica University (Bucharest, Romania) Pr. Stefan Trausan
    • Technical University of Catalonia ( Barcelona, Spain) Pr. Tomas Aluja
    Учасник академічної асоціації  Харківський національний економічний університет.

Магістерська програма Ерасмус Мундус з Інтелектуального аналізу та управління даними

Основою системи соціально-економічних цінностей сучасного суспільства є знання. Інтелектуальний аналіз та управління даними (Data Mining і Knowledge Management – DMiKM) були визнані як нові технології, що змінять світ (Огляд технологій Массачусетського технологічного інституту, 2001), і які стануть необхідними для підвищення конкурентоспроможності бізнесу і розширення доступу до знань для всіх громадян. Тим не менш, DMKM, як і раніше наштовхується на великі наукові та технологічні перешкоди.
    Ступінь Ерасмус Мундус магістра в DMKM передбачає здобуття ступеня магістра з комп’ютерних наук, який визнається та підтримується Європейським співтовариством, що пропонує унікальні програми підготовки фахівців. Основою співтовариства є консорціум з 6 університетів, розташованих у 4 країнах: Франція (University Pierre & Marie Curie, University Lumière of Lyon 2, Polytech’Nantes graduate school of engineering of the University of Nantes), Італія (the University of West Piedmont, Турин), Румунія (The Polytehnica University, Бухарест) та Іспанія (the Technical University of Catalonia, Барселона).
    Магістерська програма DMKM також грунтується на досвіді навчання в декількох ВНЗ, що був отриманий від проведення магістерської програми в галузі видобування знань з даних (Knowledge Extraction from Data), яка працює у складі консорціуму з 1999 року.
    Магістерська програма DMKM спрямована на студентів з усього світу. Абітурієнти повинні мати ступінь бакалавра (або еквівалент) у галузі інформатики, прикладної математики і статистики, а також хороший рівень англійської мови (TOEFL 550 або еквівалент). Прийом відбувається на основі процедури відбору.
    Заняття проводяться на англійською мовою і курс складається з 18 модулів близько шістдесяти годин. Курс проходить протягом 4 семестрів (див. рис. 1). Перші три семестри присвячені вивченню теоретичних та практичних основ з математики, статистики, баз даних, пошуку інформації, управління знаннями тощо. Четвертий семестр передбачає стажування в будь-якій лабораторії чи компанії, а також написання дисертації (дипломної роботи). Окрім того, будуть надаватися мовні курси, для сприяння інтеграції студентів до соціокультурних умов приймаючої країни. Кожен студент повинен деякий час проживати у двох з 4-х країн, залишаючись в кожній принаймні 6 місяців.
    Для того щоб отримати ступінь магістра DMKM спільно з шістьма університетами консорціуму, студентам необхідно отримати 120 кредитів. Успішні студенти будуть автоматично отримувати державний ступінь магістра в країнах, в яких вони навчалися.
    Заняття проводяться за допомогою відеоконференц-системи. Також вони записуються і доступні в режимі online. Студенти можуть скористатися уроками безпосередньо у місці їх проживання.
    Основні курси програми DMKM:
    • Databases, Software Engineering, Human/Computer Interfaces
    • Statistics, Machine Learning, Mathematics of decision, Optimization
    • Business Intelligence, Data warehouse
    • Data Mining, Web/social networks/association/Text/Multimedia Mining
    • Knowledge Engineering, Semantic Web, Web intelligence
    Європейська система вищої освіти: