• Аспірантура: Вибір або зміна теми дисертаційного дослідження

    Тема дисертації аспіранта має бути сформульована у межах:

    Тема дисертації докторанта має бути сформульована у межах:

    Формулюючи тему дисертації, здобувач має провести аналіз:

    • вже захищених дисертацій у обраній предметній галузі дослідження, скориставшись:
    • дисертація, за якими проводять дослідження інші здобувачі ступеня доктора філософії в ХНЕУ імені. С. Кузнеця, скориставшись посиланням.

     

    Затвердження тем дисертацій здобувачів ступеня доктора філософії відбувається у ТРИ етапи:

    І етап: обговорення та затвердження теми дисертації здобувача на засіданні кафедри, за якою він закріплений. Виконується упродовж 1-го місяця з дати зарахування здобувача.

    До початку засідання кафедри:

    здобувач має подати на кафедру такі документи:

    • узгоджене з науковим керівником (керівниками) обґрунтування теми дисертації,
    • за наявності, копії своїх наукових праць (статті, доповіді тез, наукові проекти, патенти тощо) за передбачуваною темою дисертації;
    • науковий керівник (керівники) подає на кафедру:
    • перелік наукових праць (науково-дослідних тем, монографій, статей, тез доповідей, патенти тощо), виконаних за напрямом, в якому визначено тему дисертації здобувача.

    За підсумками засідання кафедри здобувач надається до відділу аспірантури і докторантури такі документи:

    • витяг з протоколу засідання кафедри з рекомендаціями розгляду передбаченої теми дисертації на засіданні Комісії з узгодження тем дисертацій здобувачів вищої освіти Університету та вченій раді Університету;
    • Обґрунтування теми дисертації, за підписом здобувача і наукового керівника (керівників)
    • за наявності, копії наукових праць здобувача (статті, доповіді тез, наукові проекти, патенти тощо) за запропонованою темою дисертації;
    • перелік наукових праць (науково-дослідних тем, монографій, статей, тез доповідей, патентів тощо) наукового керівника (керівників), виконаних за напрямом, в якому визначено тему дисертації здобувача.

    Документи можуть підписуватися та подаватися до відділу аспірантури і докторантури:

    • власноруч, коли подаються у друкованому вигляді до відділу (312 ауд. головного корпусу);
    • КЕП, коли подаються у електронному вигляді на пошту depphdhneu@gmail.com (назва листа має бути «тема дисертації ПІБ»)

    !!! Лише за наявності всього пакету документів, тема дисертації аспіранта виноситься на Комісію з узгодження тем дисертацій здобувачів вищої освіти та вчену раду університету.

     

    ІІ етап: засідання Комісії з узгодження тем дисертацій здобувачів вищої освіти Університету (далі – Комісія).

    За 7 днів до призначеного засідання Комісії відділ аспірантури подає голові та членам Комісії надані аспірантами на 1 етапі документи.

    Графік засідань Комісії з узгодження тем дисертацій

    На засіданні Комісії мають бути присутні: голова та члени Комісії, здобувач  науковий керівник (керівники), а також гарант та/або член робочої групи ОНП за спеціальністю, за якою розглядається тема дисертації здобувача.

    На засіданні Комісії:

    1. здобувач презентує тему дисертації, обґрунтовує її актуальність, доцільність виконання дисертаційного дослідження за вказаною темою, її зв’язок з пріоритетними напрямами наукових досліджень за обраною спеціальністю, науковими дослідженнями Університету та розвитку науки і техніки України.
    2. відбувається обговорення запропонованої здобувачем та затвердженої на І етапі теми дисертації та за потреби, здобувач та/або науковий керівник (керівники) обґрунтовує її актуальність, доцільність виконання дисертаційного дослідження за вказаною темою, її зв’язок з пріоритетними напрямами наукових досліджень за обраною спеціальністю, пріоритетними тематичними напрямами наукових досліджень і науково-технічних розробок України.

    У результаті обговорення Комісія може:

    • рекомендувати здобувачеві разом з науковим керівником (керівниками) уточнити тему (та/або мету, об’єкт чи предмет дослідження) та затвердити її в уточненому формулюванні;
    • погодитися з формулюванням теми дисертації у формулюванні, яке вперше запропонував здобувач разом з науковим керівником (керівниками) та рекомендувати її до затвердження на вченій раді університету.

    Протоколи засідань Комісії з рекомендацією до затвердження тем дисертації кожного зі здобувачів надаються вченому секретарю Університету.

     

    ІІІ етап: затвердження теми дисертації на засіданні вченої ради Університету шляхом відкритого обговорення та голосування.

    Виконується упродовж 2-го місяців з дати зарахування здобувача.

    За підсумками засідання вченої ради Університету, на якому розглядаються питання остаточного затвердження (вперше або змінених) тем дисертацій здобувачів, складається протокол, витяг з якого надається до відділу аспірантури і докторантури, де додається до особової справи здобувача.

    Рішення вченої ради є підставою для наказу ректора про затвердження тем дисертацій здобувачів.

    • У разі відмови здобувачу в затвердженні теми з зазначенням причин та рекомендацій щодо її уточнення здобувач має виправити зауваження та повторно виконати І-ІІІ етапи.

     

    Зміна (уточнення) теми дисертації

    У разі потреби (зміни напряму та/або теми, мети, об’єкта чи предмету  дисертаційного дослідження) тема дисертації може бути уточнена та затверджена у новій редакції за І-ІІІ етапами.

    Після затвердження теми дисертації  (по завершенню ІІІ етапу) здобувач має зробити відповідний запис у своєму індивідуальному плані роботи із зазначення номера протоколу та дати засідання вченої ради Університету, на якому ухвалено відповідне рішення.

     

    Повернутися до інших підрозділів розділу «Аспірантура»