Тема дисертації аспіранта має бути сформульована у межах:
Тема дисертації докторанта має бути сформульована у межах:
Формулюючи тему дисертації, здобувач має провести аналіз вже захищених дисертаційних досліджень у обраній ним предметній галузі дослідження, скориставшись Електронним каталогом тем дисертацій за посиланням http://topicthesis.eka.hneu.edu.ua/
Ознайомитися з текстом дисертацій, які захищені у спеціалізованих вчених радах ХНЕУ імені. С. Кузнеця можна за посиланням, або завітавши до ауд. 701-702 БК.
Затвердження тем дисертаційних робіт здобувачів відбувається упродовж 2-х місяців з дня зарахування до аспірантури / докторантури у три етапи:
1 етап: затвердження теми дисертації здобувача на засіданні кафедри, на якій працює його науковий керівник/консультант і за якою закріплюється сам здобувач на період підготовки в аспірантурі/докторантурі Університету.
Здобувач подає на кафедру:
Науковий керівник/консультант подає на кафедру:
За підсумками засідання кафедри здобувачу надається – витяг з протоколу засідання кафедри (2 примірники) з рекомендаціями розгляду передбаченої теми дисертації на засіданні Комісії з узгодження тем дисертацій здобувачів Університету та вченій раді Університету.
2 етап: засідання Комісії з узгодження тем дисертацій здобувачів Університету (далі – Комісії).
За 7 днів до призначеного засідання Комісії здобувач подає голові та членам Комісії:
На призначеному засіданні Комісії здобувач презентує голові та членам комісії тему дисертації, обґрунтовує її актуальність, доцільність виконання дисертаційного дослідження за вказаною темою, її зв’язок з пріоритетними напрямами наукових досліджень за обраною спеціальністю, науковими дослідженнями Університету та розвитку науки і техніки України.
За підсумками засідання Комісія може прийняти (одне з наведених) рішень:
На засіданні Комісії, окрім здобувачів, можуть бути присутні їх наукові керівники/консультанти.
3 етап: затвердження тем дисертацій на вченій раді Університету шляхом відкритого обговорення та голосування.
За підсумками засідання вченої ради Університету складається протокол, витяг з якого щодо затвердження (або відмови у затвердженні, із зазначенням причин та рекомендацій щодо уточнення) теми дисертації кожного здобувача зберігається у особовій справі увесь строк підготовки здобувача вищої освіти ступеня доктора філософії в аспірантурі Університету.
У разі відмови здобувачу в затвердженні теми, із зазначенням причин та рекомендацій щодо її уточнення на будь-якому з зазначених вище етапів, він має виправити зауваження та повторно пройти 1-2 етапи.
Після затвердження теми дисертації здобувач має зробити відповідний запис у своєму індивідуальному плані роботи із зазначення номера протоколу та дати засідання вченої ради Університету, на якому ухвалено відповідне рішення.
Зміна (уточнення) теми дисертації
У разі зміни напряму (теми, мети, об’єкта чи предмету) дисертаційного дослідження та виникнення потреби у зміні (уточненні) теми дисертації під час підготовки здобувача в аспірантурі / докторантурі, він має подати відповідну заяву (погоджену з науковим керівником / консультантом до відділу аспірантури і докторантури, після чого відбуваються І-ІІІ етапи.