• МАЙНОР Фінансова діагностика та оцінка вартості бізнесу

Фінансова діагностика та оцінка вартості бізнесу

Пререквізити (базові знання, необхідні для успішного опанування компетентностями):
    дисципліна доступна для студентів неекономічних спеціальностей, базових економічних знань не потребує
    Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги)
    Навчальна дисципліна «Фінансова діагностика та оцінка вартості бізнесу» буде корисна тим, хто збирається займатися підприємництвом та/або мати власний бізнес.

Діагностика бізнесу є незамінною складовою системи управління, незалежно від розміру, організаційно-правової форми, сфери діяльності суб’єкта підприємництва. Результати фінансової діагностики дозволяють визначити проблемні місця в діяльності бізнесу, стають підґрунтям для оцінки його ефективності, а також платоспроможності та фінансової стійкості.

Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:

• оволодіти методами та інструментами фінансово-аналітичних досліджень;
    • комплексно оцінювати фінансовий стан та фінансові результати бізнесу, розробляти заходи з максимізації грошового потоку;
    • формувати аналітичні висновки та практичні рекомендації щодо забезпечення розвитку бізнесу та підвищення його ринкової вартості.
    Мета та основні задачі дисципліни
    Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування у студентів  компетентностей щодо проведення фінансово-аналітичних досліджень ефективності бізнесу та його оцінки, а також набуття практичних навичок аналітичної роботи.

Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:

• формування інформаційної бази проведення та напрямків здійснення фінансової діагностики бізнесу;
    • відпрацювання варіантів формування аналітичних висновків, визначення впливу фінансово-економічних чинників на ефективність бізнесу та фінансовий стан, виявлення резервів зростання фінансових результатів.
    Компетентність, що забезпечує
    Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатності до визначення змісту, цілей, методів та інструментів фінансової діагностики, здатності до адекватного та коректного використання фінансової звітності підприємства як інформаційної бази для проведення фінансово-аналітичних досліджень та оцінки вартості бізнесу.
    Трудомісткість
    5 кредитів, залік.