• ТЕХНОЛОГІЧНА ДИСЦИПЛІНА Ресурсозберігаючі та екологічні технології

Ресурсозберігаючі та екологічні технології

Пререквізити (базові знання необхідні для успішного опанування компетентностями):
    Знання з предметів базової середньої освіти.
    Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги)
    Навчальна дисципліна «Ресурсозберігаючі та екологічні технології» розглядає різні можливості заощадження первинних енергоресурсів при виробництві енергії, а також заміни коштовних, дефіцитних матеріалів більш дешевими і доступними. При вивченні дисципліни студент знайомиться з загальними питаннями енергозбереження та досвідом розвинутих країн у цій галузі, усвідомлює роль екологічних технологій в економіці та виробництві.

Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:

• регулювати еколого-економічний стан виробництва та перспективи його розвитку;
    • формувати сучасну екологічну складову у технологічних процесах;
    • оцінювати передові ресурсозберігаючі технології забезпечення екологічної безпеки підприємств і організацій реального сектору економіки;
    • визначати екологічність технології;
    • обґрунтовувати вибір найбільш привабливих ресурсозберігаючих технологій на основі еколого-економічних критеріїв.
    Мета та основні завдання дисципліни
    Метою викладання навчальної дисципліни ” Ресурсозберігаючі та екологічні технології ” є вивчення нових, більш досконалих, екологічно нешкідливих технологічних процесів, що дозволяють зменшити або запобігти шкідливого впливу промислових об‘єктів на навколишнє середовище.

Основним завданням вивчення дисципліни є формування в студентів цільової настанови на досягнення господарського результату мінімальними засобами на основі знання еколого-економічних та техніко-економічних взаємозв’язків між складовими споживаних при цьому ресурсів та ефективних методів їхнього зниження.

Компетентність, що забезпечує
    Після вивчення дисципліни студенти повинні:

• визначати оптимальні шляхи управління якістю навколишнього середовища;
    • оцінювати ефективність використання природних ресурсів на підприємстві;
    • аналізувати дотримання нормативів використання ресурсів;
    • оцінювати ефективність діяльності даного підприємства у сфері охорони довкілля та раціонального природокористування;
    • застосовувати сучасні методи вирішення еколого-економічних проблем та раціонального природокористування.
    Трудомісткість
    5 кредитів, 150 годин, залік.