25 листопада 2022 р. у Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця в рамках реалізації програми Еразмус+ напряму Жан Моне Модуль «Демократична децентралізація як європейський досвід державного управління» відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Розвиток партнерства ЄС – Україна в публічному управлінні».

До заходу приєдналися близько 100 учасників (здобувачі, представники вітчизняних та закордонних закладів освіти, вітчизняні провідні фахівці органів державної влади та місцевого самоврядування).

Конференція була організована кафедрою державного управління, публічного адміністрування та економічної політики ХНЕУ ім. С. Кузнеця за участі Університету Миколаса Ромеріса (Литва), Варшавського технологічного університету «Варшавська політехніка» (Польща), Університету Хамлайн (США), Університету імені святого Климента Охридського в Бітолі (Македонія), Університету Тлемсена імені Абу Бакра Белкаїда (Алжир), Харківської обласної військової адміністрації, Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Харківській та Сумській областях, Національного Еразмус+ Офісу в Україні та Громадської організації «Розвиток громад Харківщини».

Конференцію відкрили представники адміністрації ХНЕУ ім. С. Кузнеця:  проректор із стратегічного розвитку ХНЕУ ім. С. Кузнеця Максим Серпухов та декан факультету Економіки і права Михайло Бріль, які зазначили, що такі  заходи підтримуються адміністрацією особливо зараз, під час війни, підкреслили актуальність питань, що будуть обговорюватися на конференції, оскільки Україну очікує повоєнна відбудова з врахуванням нового територіально-адміністративного устрою та відбудова демократичного устрою суспільства. Зав. каф. державного управління, публічного адміністрування та економічної політики Наталія Гавкалова на правах модератора представила Вайнюса Смальскіса, декана, професора MRU (Литва) та Казиміра Вацьковскего, професора Варшавської політехніки (Польща), які висловили слова підтримки Україні, зазначили актуальність заходу та запропонували власне бачення європейських трендів демократичної децентралізації.

Українська наукова спільнота була представлена Ігорем Дунаєвим, професором ННІ «Інститут державного управління» ХНУ ім. В. Н. Каразіна, доповідь якого «Оновлена Україна в оновленій Європі: яку будувати таке партнерство на основі нової інституційної організації публічної влади» містила дослідницькі концепти, механізми та авторське бачення моделі майбутнього партнерства та Тамарою Лозинською, яка в своїй доповіді «Державна політика щодо розвитку протезної галузі України» поставила низку соціально спрямованих питань, пов’язаних з реабілітацією постраждалих під час війни та зазначила необхідність збалансованої інвестиційної політики стосовно підтримки пріоритетних напрямів.

До конференції долучилися практики публічного управління, зокрема Оксана Куповець, фахівець Центру надання адміністративних послуг Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області розповіла про зміни в роботі ЦНАП та механізми взаємодії адміністрації й населення територіальної громади під час війни, а Юлія Лола, доцент кафедри державного управління, публічного адміністрування та економічної політики актуалізувала питання наслідків війни, екологічної кризи, “зеленої” відбудови територіальних громад.

Наталія Гавкалова виступила з фінальною доповіддю «Електронна демократія та цифровий розвиток держави», основна теза якої є, що демократична децентралізація не може бути дієвою без розробленої державної політики цифрового розвитку та підсумувала результати конференції, які представлені у вигляді резолюції.

• 01.12.2022