В укритті ХНЕУ ім. С. Кузнеця почала роботу виставка аерофотографій харківського науковця, керівника центру криміналістичних інновацій IntelligenTrident, засновника Харківської школи аерокриміналістики, Воїна-захисника і патріота України Василя Білоуса «Харків у янгольській перспективі».
Автор описує добірку фотографій довоєнного міста, знятих з висоти пташиного польоту, як оду красі та величі залізобетонного Харкова, який продовжує надихати містян навіть у найтемніші часи.
«Я з радістю прийшов сьогодні сюди знаючи про вашу тривалу співпрацю з харківськими митцями, де ви виховуєте смак у майбутніх поколіннях – це прекрасно! Бо, коли нас оточує більше людей, які бачать і вміють цінувати прекрасне, світ стає добрішим. А ми – отримуємо більше мотивації виборювати це», – розповів Василь Білоус.
Участь у відкритті виставки взяв також найвідоміший гід Харкова, історик архітектури Макс Розенфельд. Він підкреслив важливість виставки не лише як культурної події, а й як історичної ретроспективи, яка зафіксувала місто до початку повномасштабної війни та масованих обстрілів.
«Це має бути десь в загальнодоступному для людей, для харків’ян місці виставлено, щоб це можна було подивитися у великому розмірі. І мені завжди в таких випадках не вистачає наповнення цього контенту. Не лише, де мій дім, а тому що за кожним таким маленьким будиночком, який на дальньому плані знаходиться, є певна історія, певне наповнення. Тому, окрім просто мовчазного погляду на місто з янгольської перспективи є ще ось це наповнення історії», – сказав він.
У свою чергу ректор ХНЕУ ім. С. Кузнеця Володимир Пономаренко наголосив на соціальній значущості виставки.
«У нас економічний ЗВО, тож ми вчимо студентів, в першу чергу, мислити прагматично. Отже, як майбутні фахівці вони мають розуміти наслідки прильотів в економічному плані. Але ми всі залишаємось людьми, а отже, маємо навчити наших здобувачів розуміти, що таке культурна втрата, допомогти її прожити. Розуміти важливість збереження та відновлення історичних та культурних пам’яток не лише з економічних, а й з соціокультурних міркувань. Адже саме історична пам’ять формує нашу ідентичність», – наголосив Володимир Пономаренко.
Виставка триватиме декілька тижнів. Відвідати її можуть містяни у коворкінгу ХНЕУ ім. С. Кузнеця.
27.11.2024