• Представники Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця взяли участь у обговоренні актуальних питань розвитку транскордонного співробітництва в Україні

06 червня 2023 р. у місті Ужгород відбулося засідання Цільової групи АЄПР із зовнішніх кордонів у форматі проведення двосторонніх (B2B) зустрічей та семінару на тему: «АЄПР та Цільова група АЄПР з зовнішніх кордонів зустрічають прикордонні регіони України – Солідарність, територіальне співробітництво та субсидіарність».

Головою Цільової групи став Йоханнес Моiсiо.

У засіданні Цільової Групи взяли участь:

• Наталія Гавкалова, завідувачка кафедри державного управління, публічного адміністрування та економічної політики Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця, д.е.н., професор, Заслужений економіст України;

• Едуард Сиромолот, президент ХГО «Єврорегіон «Слобожанщина» в ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Засідання Цільової Групи АЄПР з зовнішніх кордонів передувало фінальній конференції проекту ЄС «МОВІ», яке відбулося 07 червня 2023 року, ініціатором та головним партнером якого є Міжнародна Асоціація Інституцій Регіонального Розвитку, президент Асоціації – Наталія Носа.

З привітальними промовами, питаннями викликів щодо регіонального розвитку та транскордонного співробітництва в Україні, обумовленими військовою агресією з боку росії, солідарності та відновленням України, перед учасникам засідання Цільової групи виступили:

• Володимира Чубірко, голова Закарпатської обласної ради;

• Богдан Андріїв, Ужгородський міський голова;

• Тетяна Єгорова-Луценко, голова Харківської обласної ради;

• Сату Сіканен – голова Регіональної ради Південної Карелії;

• Мартін Гільермо Рамірез– генеральний секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів.

За підсумками проведених двосторонніх (B2B) зустрічей на початку семінару відбулося укладання Меморандумів про співпрацю:

– між Харківською обласною радою (Україна), головою ради Тетяною Єгоровою-Луценко та Регіональною радою Південної Карелії, Фінляндія, головою ради Сату Сіканен;

– між Пісочинською селищною радою, Харківської області, Україна, заступником голови Подшиваленко Олександром та Муніципалітетом Тайпалсаарі, Фінляндія, головою ради Ярмо Турунен.

Тетяна Єгорова-Луценко, голова Харківської обласної ради, заявила що: «Харківська обласна рада готова до поглибленої співпраці з Асоціацією європейських прикордонних регіонів та розвитку взаємовигідного співробітництва з Регіональною радою Південної Карелії, Фінляндія».

Наталія Гавкалова та Едуард Сиромолот, у рамках семінару виступили та провели презентацію на тему «ТРАНСКОРДОННЕ СПІВРОБІТНИЦТВО ТА РЕГІОНАЛЬНИЙ РОЗВИТОК В УКРАЇНІ – 2023: ВИКЛИКИ ТА РІШЕННЯ» та розкрили наступні питання перед учасниками семінару, а саме висвітлили багаторічний досвід роботи з Асоціацією європейських прикордонних регіонів у тому числі у форматі Інформаційного центру АЕПР; розповіли про проектні ініціативи територіального та транскордонного співробітництва; з’ясували вплив громадянської дипломатії та громадянського суспільства на територіальний розвиток; розповіли про формування компетентностей щодо розвитку транскордонного співробітництва для представників держслужбовців, місцевого самоврядування, громадянського суспільства.

З заключим словом виступив Мартін Гільермо Рамірез, генеральний секретар Асоціації європейських прикордонних регіонів, який підвів підсумки обговорення теми семінару та денного засідання Цільової групи АЄПР з зовнішніх кордонів та наголосив на подальших кроках з боку АЄПР щодо підтримки українських прикордонних регіонів та представництва їх інтересів у ЄС.

• 07.06.2023