• II Всеукраїнська науково-практична конференція «Фізичне виховання та спорт в закладах вищої освіти»

18 грудня 2020 року в ХНЕУ ім. С. Кузнеця відбулася II Всеукраїнська науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Фізичне виховання та спорт в закладах вищої освіти».

Конференція стала знаменною подією в житті університету. Вона викликала великий інтерес в закладах вищої освіти України, а також привернула увагу громадськості зарубіжних країн.

У конференції взяли участь представники України, Грузії, Литви та Польщі.

З привітаннями до учасників конференції звернулися: Маракушин А. І. (канд. наук з фіз. виховання і спорту, доцент, завідувач кафедри фізичного виховання та спорту ХНЕУ ім. С. Кузнеця), а також представники зарубіжних університетів.

Відео за посиланням: https://youtu.be/W5BxpLN_KJA

На пленарному засіданні конференції с докладами виступили: Гінтарас Янужис (д-р наук з біомедицини, доцент, доцент кафедри щелепно-лицевої хірургії Литовський університет наук про здоров’я, м. Каунас, Литва); Матеуш Томанек, доцент кафедри досконалості бізнесу Університету Миколая Коперника (Торун, Польща); Абдулмелік Алкан – начальник міжнародного відділу Міжнародного Чорноморського університету (Тбілісі, Грузія); Жукова О. А. (д-р. пед. наук, доцент, в.о. завідувача кафедри педагогіки ХНУ ім. В. Н. Каразіна, м. Харків, Україна); Корх-Черба О. В. (канд. пед. наук, доцент, доцент кафедри фіз. виховання і спорту НПУ ім. М. П. Драгоманова, м. Київ, Україна); Перетяга Л. Є. (д-р пед. наук, професор, завідувач кафедри спеціальної педагогіки, керівник науково-методичної лабораторії з охорони, розвитку та вдосконалення голосу представників голосомовних професій, ХНПУ імені Г. С. Сковороди, м. Харків, Україна); Василик С. К. (канд. екон. наук, доцент, доцент кафедри менеджменту та бізнесу ХНЕУ ім. С. Кузнеця, м. Харків, Україна).

У роботі конференції брали участь представники загальноосвітніх шкіл та закладів вищої освіти м. Харкова, м. Київа, м. Торуна (Польща), м. Тбілісі (Грузія), м. Каунаса (Литва). Серед них: декани, завідувачі кафедрами, професори, викладачі та співробітники університетів; делегації факультетів і наукових інститутів ХНЕУ ім. С. Кузнеця.

Під час конференції пройшло чотири секційних засідання в дистанційному режимі.

Сучасні технології в фізкультурно-оздоровчій та спортивній діяльності;

Психолого-педагогічне та медико-біологічне забезпечення занять з фізичного виховання та спортом;

Оздоровча фізична культура, рекреація та туризм;

Сучасні підходи до створення здоров’язбережувального освітнього середовища в закладах освіти.

За підсумками конференції кращими серед студентів визнані доповіді: Чорноморд Є. Є. (студентка III курсу факультету міжнародних економічних відносин ХНЕУ ім. С. Кузнеця, м. Харків, Україна), Ван Інчжи (аспірантка кафедри педагогіки ХНПУ імені Г. С. Сковороди, м. Харків, Україна-Китай), Петрової О. О. (студентка І курсу факультету економічної інформатики ХНЕУ ім. С. Кузнеця, м. Харків, Україна), Єрошенко О. Ю. (студент I курсу факультету економіки і права ХНЕУ ім. С. Кузнеця, м. Харків, Україна), Лаптева О. О., Тимошенко О. В. (студенти І курсу факультету міжнародних економічних відносин ХНЕУ ім. С. Кузнеця, м. Харків, Україна).

Отже, в сучасних умовах прискорення процесів глобалізації, коли посилюється значення освіти, заснованого на єдності освіти та науки, роль університетів у суспільстві зростає. Ідеї співпраці стають найважливішим імперативом подальшого стійкого розвитку університетів.

У зв’язку з цим учасники конференції вважають за необхідне: здійснювати послідовні дії, спрямовані на підвищення ролі фізичного виховання та спорту в житті суспільства, посилення зв’язку вищої освіти з науковими дослідженнями.

На конференції зазначалося, що проведення даного форуму сприяє підвищенню ролі університетської освіти в європейському просторі через забезпечення освіти високої якості.

• 21.12.2020