• Докторантура: Звітування докторантів про виконання індивідуального плану роботи

Звітування докторантів про виконання індивідуального плану роботи

Звітування про фактично досягнуті показники індивідуального плану роботи докторантів відбувається по завершенню першого року підготовки в докторантурі ХНЕУ ім. С. Кузнеця у період з 01 по 31 серпня згідно з наказом ректора  в 3 етапи.

І етап: звітування докторанта про результати виконання, запланованих в індивідуальному плані роботи, показників на кафедрі, за якою він закріплений.

Щонайменше за 3 тижні до початку періоду звітування докторантів наказом ректора визначається склад комісій кафедр для проведення експертизи звітних матеріалів докторантів.

Щонайменше за десять календарних днів до звітування на кафедрі докторант має надати голові та членам комісії (експертам кафедри) такі документи:

• рукопис дисертації;
    • звіт щодо виконання індивідуального плану роботи докторанта (за підписом докторанта і наукового консультанта);
    • матеріали, що підтверджують виконання, зазначених у звіті, планових показників наукової діяльності докторанта (ксерокопії статей і тез доповідей, довідки про участь у розробці наукових тем тощо);
    • індивідуальний план роботи докторанта (у двох примірниках).

Під час звітування на засіданні кафедри докторант робить доповідь та наочну презентацію фактичних результатів підготовки за 1 рік підготовки в докторантурі, акцентуючи увагу на отриманих ним основних результатах дисертаційного дослідження, їх актуальності, науковій новизні та прикладному значенні, методиці дослідження, та методах, які при цьому застосовуються, достовірності отриманих результатів та ступеню їх апробації..

Результати звітування кожного з докторантів на кафедрі заносяться до протоколу відповідного засідання кафедри та до обох екземплярів індивідуального плану роботи докторанта (за підписами докторанта, завідувача кафедри, голови та членів комісії кафедри, наукового керівника).

Витяг із протоколу засідання кафедри про розгляд питання щодо виконання індивідуального плану докторанта разом із першим екземпляром його звіту надається секретареві вченої ради факультету. Другий екземпляр звіту докторанта щодо виконання ним індивідуального плану роботи (за підписом докторанта і наукового керівника) зберігається на кафедрі.

ІІ етап: звітування докторанта про результати виконання, запланованих в індивідуальному плані роботи, показників на засіданні вченої ради факультету.

Під час звітування на засіданні вченої ради факультету докторант має зробити доповідь та наочну презентацію фактичних результатів підготовки впродовж року, акцентуючи увагу на отриманих ним основних результатах дисертаційного дослідження, їхній актуальності, науковій новизні та прикладному значенні, методиці дослідження та методах, які при цьому застосовуються, достовірності отриманих результатів і ступені їхньої апробації.

У результаті відкритого обговорення та голосування членами вченої ради факультету ухвалюється рішення щодо клопотання перед вченою радою Університету про продовження або завершення підготовки докторанта в докторантурі Університету. Результати звітування (атестації) докторантів на засіданні вченої ради факультету заносяться до протоколу, витяг з якого подається вченому секретарю Університету.

ІІІ етап: звітування докторанта про результати виконання, запланованих в індивідуальному плані роботи, показників на засіданні вченої ради Університету. Виконується аналогічно ІІ етапу.

У результаті відкритого обговорення та голосування членами вченої ради Університету ухвалюється рішення щодо доцільності подальшої підготовки докторанта в докторантурі Університету.

Результати звітування докторантів на засіданні вченої ради Університету заносяться до протоколу, витяг з якого подається до 01 вересня до відділу аспірантури і докторантури та зберігаються в особовій справі докторанта.

Також докторант має надати до 01 вересня до відділу аспірантури і докторантури заповнені (фактичними показниками за звітній період та плановими показниками на наступний період) індивідуальні плани роботи з підписами усіх відповідальних осіб.

Результати звітування затверджуються наказом ректора Університету, згідно з яким докторанти переводяться на наступний рік підготовки, або відраховуються з докторантури.