• Фінансовий аналіз

           Пререквізити (базові знання, необхідні для успішного опанування компетентностями):
           базові знання з економічної теорії, політекономії, бухгалтерського обліку
           Коротка анотація дисципліни (загальна характеристика, особливості, переваги)
           Навчальна дисципліна «Основи фінансової аналітики» буде корисна майбутнім менеджерам, економістам, фінансистам, тим, хто збирається займатися підприємництвом та мати власний бізнес.
           Для підприємств, що функціонують в сучасних умовах, фінансовий аналіз є незамінною складовою системи фінансового менеджменту, незалежно від розміру, організаційно-правової форми, сфери діяльності суб’єкта підприємництва. Результати фінансової аналітики стають підґрунтям для оцінки рівня ефективності діяльності господарюючих суб’єктів, їх ділової активності, платоспроможності та фінансової стійкості.
           Вивчення цієї дисципліни дає можливість студенту:
    • застосовувати інструментарій фінансово-аналітичних досліджень;
    • комплексно оцінювати фінансовий стан та фінансові результати діяльності підприємства;
    • формувати аналітичні висновки та практичні рекомендації щодо забезпечення розвитку підприємства та підвищення його ринкової вартості.
           Мета та основні задачі дисципліни
           Метою викладання даної навчальної дисципліни є формування у студентів компетентностей щодо проведення фінансово-аналітичних досліджень діяльності суб’єктів підприємництва та набуття практичних навичок аналітичної роботи.
           Для досягнення мети поставлені такі основні завдання:
    • формування інформаційної бази проведення та напрямків здійснення фінансово-аналітичної діяльності на підприємстві;
    • відпрацювання варіантів формування аналітичних висновків, визначення впливу фінансово-економічних чинників на діяльність підприємства, виявлення резервів підвищення ефективності його діяльності та зростання фінансових результатів.
           Компетентністьщо забезпечує
           Вивчення дисципліни забезпечує формування у фахівців здатності до визначення змісту, цілей, методів та інструментів фінансово-аналітичних досліджень, здатності до адекватного та коректного використання фінансової звітності підприємства як інформаційної бази для проведення фінансового аналізу.
           Трудомісткість
           5 кредитів, 60 аудиторних годин, залік.