Співпраця з Посольством Франції в Україні

Співробітництво з Посольством Франції в Україні

З 2002 року ХНЕУ активно співпрацює з Французьким інститутом м. Харкова, що є представником Посольства Франції в Харкові. Посольство Франції в Україні всебічно підтримує франкомовний напрямок діяльності університету, насамперед функціонування франко-українських магістерських програм спільно з Університетом ім. Люм’єр Ліон 2. За весь період роботи програм, Посольство Франції неодноразово виділяло короткострокові та довгострокові стипендії студентам та викладачам ХНЕУ на навчання, стажування або проведення наукових досліджень у Франції. Щорічно ХНЕУ запрошують до презентації своїх спільних франкомовних програм на французькому павільйоні щорічної Міжнародної спеціалізованої виставки «Освіта і кар’єра».

Активна співпраця ведеться з відділом Наукового та університетського співробітництва Посольства Франції в Україні. Керівництво університету, координатори франкомовних програм та представники міжнародного відділу завжди запрошуються на семінари та робочі зустрічі, спрямовані на обговорення питань стану, проблем та перспектив співробітництва між французькими та українськими ВНЗ.

Останні 8 років в рамках своїх офіційних візитів до Харкова посли Франції та аташе з питань університетського співробітництва, радники з питань культурного співробітництва планують свої офіційні візити до ХНЕУ. Також представники посольства завжди присутні на захисті дипломних робіт і на врученні дипломів студентам франко-українських магістерських програм.

У квітні 2013 року завдяки клопотанню Посольства Франції в Україні Міністерство освіти Франції присвоїло ректорові ХНЕУ Орден академічних пальм за заслуги в освіті та науці, та за сприяння розвитку французької освіти. У червні 2013 року представники ХНЕУ взяли участь у виставці Дні України Кампус Франс у Парижі, на якій презентували спільні франко-українські магістерські програми «Бізнес-інформатика» та «Туризм. Культурна спадщина. Дозвілля».

3 червня 2015 року в Харкові відбулося урочисте відкриття «Альянс Франсез» у м. Харків, що поповнив міжнародну мережу, яка складає більше 800 представництв цієї потужної міжнародної організації в 137-ми країнах світу. Головною місією Фундації «Альянс Франсез» є популяризація французької мови та французької культури за кордоном.«Альянс Франсез» проводить мовні курси для всіх категорій учнів з можливістю складання іспитів для отримання сертифіката, затвердженого Міністер­ством освіти і науки Франції. Власник такого сертифіката стає більш конкурентоспроможним на національному та міжнародному ринках праці.«Альянс Франсез» організовує різні культурні та пізнавальні захо­ди, які допомагають українцям відкрити для себе Францію, а французам – Україну. Президентом «Альянс Франсез» міста Харкова одноголосно обрано ректора Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця В. С. Пономаренка, що зайвий раз підтверджує авторитет ХНЕУ ім. С. Кузнеця як лідера регіональної франкофонії.

У церемонії відкриття взяли участь Його Високоповажність Посол Франції в Україні пан Ален Ремі, Президент Фундації «Альянс Франсез» пан Жером Клеман і відповідальні співробітники МЗС Франції та по­сольства Франції в Україні.

У рамках співробітництва між ХНЕУ ім. С. Кузнеця та Університетом Ліон-2 ім. Люм'єр (м. Ліон, Франція) за підтримки посольства Франції в Україні з 2010 року проводиться Літня школа російської мови для сту­дентів Університету Ліон-2 ім. Люм'єр. Цього року, незважаючи на склад­ну ситуацію на Сході України, два студенти вже розпочали навчання. Проживання в українських родинах, спілкування зі студентами і заняття з висококваліфікованими викладачами, а також екскурсії по місту Харкову та області дають можливість французьким студентам підвищити свій рівень знання мови, подолати мовний бар'єр та познайомитись із україн­ською культурою і поринути в неї.